ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Приватними підприємцями бувають і художники...

    22 мая 2024 среда
    19 переглядів

    Уже не перший рік на площі Театральній в Ужгороді увагу городян і гостей міста привертає виставка мистецьких робіт просто неба. Якщо комусь одна із картин сподобалася – може придбати. Власне, для того полотна і виставлено. А офіційно ця виставка-продаж називається “Картинна галерея “Цитадель”. Її засновниками виступило подружжя Валентина та Ірини Мерзленків, які, до речі, чи не першими серед художників Закарпаття зареєструвалися як приватні підприємці.

    Серед шанувальників образотворчого мистецтва краю ці імена небагато говорять, бо Мерзленків не часто бачать на виставочних "тусовках", не дуже вписуються вони своїм мистецьким почерком в загальноприйнятий напрямок. Зрештою, можливо, це моя особиста думка. Цікавлюся у Валентина, які в нього стосунки із закарпатськими метрами живопису?

    "В друзі до них не набиваюсь...",- скромно вівдповів митець.

    Зауважу, що в його з дружиною мистецькому доробку зовсім небагато робіт у порівнянні з іншими нашими художниками, які малюють пейзажі Карпат. Валентин пояснює, що народився в Санкт-Петербурзі і там же вивчився на художника в Академії мистецтв. Змалку його полонили архітектурні пейзажі рідного міста. Дружина виросла в індустріальному Донецьку, пейзажі якого не дуже просяться на полотно. А до Закарпаття доля закинула їх з батьком-військовим (обидва мали таких). “Й вочевидь, -- продовжує Валентин, -- більше половини закарпатських художників малюють саме природу. Молоді наслідують, копіюють старших метрів. Бути одним із них?.. У мене академічна освіта і я впевнений, що можу більшого досягти саме в тому жанрі, який обрав, зокрема, стилізація під старовинне малярське письмо. На кожному полотні є дата написання, то ж ніхто не звинуватить у копіюванні якоїсь відомої чи маловідомої картини. Не маючи на увазі образити достойних художників скажу, що пейзаж – то початкова форма малярства, вже складніше архітектурні форми і вища ланка – портрети. В Закарпатті, на жаль, портретистів можна полічити по пальцях.”

    Цікавлюся, чи не перешкоджала роботі виставки просто неба місцева влада?

    "Що було, то було. Деякі, так звані художники чомусь побачили в мені конкурента, хоч мої роботи коштують на порядок дорожче за їхні, і “накапали”... Зрештою, все владналося і тепер працюю спокійно".

    А що творчість подружжя Мерзленків досить таки популярна свідчить той факт, що їх полотна експонуються в музеях Ужгорода, ними залюбки прикрашають холи і зали готелей та ресторанів, а католицький монастир в угорському Шопроні замовив понад десять картин на духовні теми. Здається, що Ірина та Валентин більш знані за кордоном, ніж на Батьківщині, виставки їх творів відбулися в Німеччині, Австрії, Данії, Голландії, не кажучи про сусідні Угорщину, Словаччину.

    А оце зовсім недавно побували в Чорногорії, про що свідчать свіжі, так би мовити, роботи, що експонуються в “Цитаделі”. Це незвична панорама морського порту столиці Чорногорії – Будви, хвилі Адріатичного моря, написані Іриною. Втім, вона, схоже, більше кохається на модерновому стилі. Серед експонатів галереї є ще й картини брата Валентина – п’ятикурсника хужожньої академії Артема. Його акварель, приміром, здобула бронзового мистецького Оскара на всеросійській виставці у Пскові... Треба сказати, що галерея Мерзленків, насамперед, жанрово багата, позначена досить високою майстерністю написання робіт, і що суттєво – приваблює цінами.



    Ольга НАЙЧУК, "Власна справа"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору