ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Підприємництво - невід'ємний елемент ринкової системи

    23 June 2024 Sunday
    Гость's picture

    А також послабленню монополізму, розвитку конкуренції та впровадженню досягнень науково-технічного прогресу. Крім того, воно дає змогу збільшити експортний потенціал області та країни, покращити їх інвестиційну привабливість. Сьогодні цей сектор економіки дає змогу державі з найменшими втратами здійснити реструктуризацію великих підприємств, суттєво впливати на скорочення безробіття. Зважаючи на це, курс на підтримку підприємництва оголосили Президент України Леонід Кучма, Уряд, Верховна Рада України.

    - Саме малий бізнес - як особливий інститут суто людських і трудових відносин - є динамічним комунікативним механізмом, що відтворює багатогранні зв'язки між економічно активною, підприємливою людиною й суспільством, в якому вона живе й працює - переконаний начальник управління з питань розвитку підприємництва Закарпатської ОДА Іштван Цап. - Завдяки цьому в ній виховується громадянське почуття причетності до всього, чим живе її держава, її народ.

    Про вплив малого і середнього бізнесу на соціально-економічне становище в нашій області красномовно свідчить те, що питома вага малих підприємств в загальній кількості діючих становить 86 %; питома вага виконаних ними робіт, виробленої продукції та наданих послуг в загальнообласному обсязі складає 19 %, а питома вага працюючих у загальній кількості в економіці краю - 34,2 %.

    В області у сфері малого бізнесу, включаючи малі підприємства, фермерські господарства та підприємців - фізичних осіб, за словами І.Цапа, сьогодні працює близько 80 тисяч закарпатців, які забезпечують 40,7 % надходжень до бюджетів всіх рівнів. Тому Закарпатська облдержадміністрація визначила цей напрямок одним із стратегічних і зосереджує на ньому зусилля місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

    Слід відзначити, що в грудні 2003 року за сприяння голови ОДА Івана Різака вперше за всі роки на впровадження регіональних програм з обласного бюджету було виділено 50 тис.грн., які були спрямовані на закупівлю комп'ютерного обладнання для забезпечення функціонування новостворених громадських приймалень для підприємців.

    Що заважає активізації розвитку підприємницької діяльності? На думку Іштвана Цапа, це високі процентні ставки кредитів та проблеми їх отримання, відсутність державної фінансової підтримки, відсутність спеціалізованих фінансових установ, які здійснюють мікрокредитування суб'єктів малого підприємництва (фізичних осіб), ігнорування та невиконання контролюючими органами вимог Указу Президента "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" в зв'язку з неузгодженістю їх внутрівідомчих документів із законодавством по підприємництву, недосконала нормативно-правова база у сферах земельного законодавства з питань термінів отримання земельної ділянки та митного законодавства щодо високих митних тарифів, відсутність чітких нормативних актів щодо ліцензування певних видів господарської діяльності, складності постреєстраційних процедур. Соціальні фонди, податкову інспекцію, статистику, пенсійний фонд, службу пожежної безпеки, державне міжрегіональне виробниче підприємство технічної інвентаризації, управління екології, архітектурно-планувальне бюро при управлінні архітектури та містобудування, міліцію, санепідемстанцію та інш. необхідно відвідувати особисто, що забирає власний час і кошти.

    Тому урядом України на чолі з Віктором Януковичем передбачається здійснити низку додаткових заходів, спрямованих на розвиток підприємництва. Вони будуть спрямовані, зокрема, на підвищення ролі та значення малого підприємництва у процесі структурної перебудови економіки, забезпечення його впливу на зростання її гнучкості та еластичності, формування стійкої інституційної структури підприємництва шляхом чіткого уточнення критеріїв для суб'єктів господарювання за обсягами оборотів, чисельністю зайнятих, а також законодавче закріплення для кожної з категорій підприємств відповідного "поля і правил гри" щодо регуляторних вимог, фіскальної дисципліни, інвестицій, соціального забезпечення працівників, обсягів підтримки з боку держави тощо, посилення ролі громадських об'єднань підприємців, забезпечення їх участі у розробленні та реалізації державної політики у сфері малого бізнесу і поступовий перехід до саморегулювання окремих аспектів діяльності малих підприємств з одночасним структуруванням самих об'єднань, вдосконалення податкового законодавства та механізмів застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, забезпечення інформаційної відкритості для підприємців змісту нормативно-правової документації загальнодержавного, регіонального та місцевого рівнів, що регламентує порядок і умови їх діяльності, а також повноваження і компетенцію контролюючих органів відповідних рівнів. Результатом реалізації цих заходів має стати подальший розвиток підприємництва, підвищення фінансово-економічної ефективності функціонування підприємницьких структур, зростання їх впливу на економіку, добробут громадян та якість життя.