ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Виведення українських військ з Іраку створить проблеми польському контингенту

  25 ноября 2020 среда

  Україна не повинна ухвалювати рішення щодо виведення миротворців з Іраку в односторонньому порядку, оскільки це створить проблеми для її багатонаціональних союзників, насамперед, для Польщі.

  Про це в четвер в інтерв'ю українським журналістам сказав у Брюсселі глава польського МЗС, голова комітету міністрів закордонних справ Ради Європи Влодзимеж Цимошевич.

  "Якби Україна прийняла рішення вивести війська, це створило б багато проблем для союзників по багатонаціональній дивізії, у тому числі для Польщі. У нас не було б ким замінити українських солдатів, тому нам потрібно проводити консультації", - сказав міністр.

  Цимошевич підтвердив, що польській стороні відоме рішення Верховної Ради про виведення свого контингенту з Іраку, і висловив надію, що "українське керівництво буде відкритим для консультацій зі своїми партнерами".

  "Ніхто не повинен приймати повністю односторонні рішення, якщо це може спричинити наслідки для союзників", - підкреслив він.

  Цимошевич також відзначив, що "воєнна операція в Іраку непопулярна не тільки серед громадськості України, але й Польщі. "Але якщо влада приймали рішення про участь в операції, вона керувалися вагомими аргументами. Я впевнений, що це рішення було правильним", - додав глава польського зовнішньополітичного відомства.

  Крім того, він повідомив, що Польща вже якийсь час розглядає питання про виведення або про скорочення чисельності свого контингенту після виборів і структуризації влади в Іраку.

  "Польща вже якийсь час говорить про можливість скорочення свого контингенту. Ми хочемо почати скорочення після виборів в Іраку, і це буде глибоке скорочення - кілька десятків відсотків", - повідомив польський міністр, додавши, що в цьому випадку рішення України про виведення своїх військ "створило б багато проблем".

  Як повідомлялося, 3 грудня Верховна Рада підтримала постанову про відкликання українського миротворчого контингенту з Іраку. У постанові відзначається, що у зв'язку з різким загостренням ситуації в Республіці Ірак парламент звертається до президента України Леоніда Кучми з пропозицією про відкликання українських миротворців з Іраку.

  Зараз в Іраку перебуває 1589 українських військовослужбовців й 2072 одиниць техніки. Український контингент чисельністю 1600 осіб почав виконання своєї місії в серпні 2003 року. За час служби в цій країні загинули 9 українських миротворців, понад 20 одержали поранення.

  Інтерфакс-Україна

  У Сьєрра-Леоне при виконанні службового завдання загинув український миротворець
  Українські миротворці в Іраку ліквідували схованку зі зброєю

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору