ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатська медицина: Гроші не повинні "проїдатися"...

  21 февраля 2024 среда
  72 переглядів

  8 лютого в Ужгороді відбулася колегія управління охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації, присвячена підсумкам роботи галузі у 2007 році та пріоритетним завданням поліпшення медичного обслуговування населення регіону на цей рік. У підсумковій колегії управління взяли участь голова облдержадміністрації Олег Гаваші та заступник міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

  З доповіддю виступила заступник начальника – начальник відділу економічного планування, фінансово-бухгалтерського обліку та кадрового забезпечення Ганна Романко. Вона проаналізувала фінансування закладів охорони здоров’я області у 2007 році.

  Кожен із доповідачів і промовців, що брали участь в обговоренні, мовою цифр, діаграм, схем доводив до присутніх проблемність тієї чи іншої ділянки медицини, яку очолює. Загалом вимальовувалася картина цілеспрямованого, якісного розвитку охорони здоров’я краю, а з іншого боку – оголювалися "підводні рифи", що заважають поступу. На цю особливість нинішньої колегії вказав у своєму виступі й голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші. Він, зокрема, зауважив:

  — Основне нині – правильне використання коштів. І нарікати на те, що їх не вистачає, – не варто. Нам просто треба добре думати, у що їх вкладати. Гроші не повинні "проїдатися", а мають служити передусім людям – йти на оплату медикаментів, медичне оснащення, утримання хворих. А передусім – мусить фінансуватися розвиток галузі в цілому, а не розпилювати кошти на дрібниці. Гроші вкладатимуться тільки там, де вони найбільш потрібні, де вони окуповуватимуться сторицею — здоров’ям краян, матеріальною базою медицини тощо.

  Василь Лазоришинець, до речі, наш земляк, теж зосередив увагу на пріоритетах розвитку служби охорони здоров’я України, серед яких на чільному місці – запровадження обов’язкового загальнодержавного соціального медичного страхування. Порушував також проблеми дієвості первинної медико-санітарної допомоги, зокрема в сільській місцевості, вдосконалення системи реєстрації лікарських засобів тощо.

  Колегія прийняла рішення, у якому не тільки зафіксовано здобутки, а й окреслено „вузькі місця”, чітко визначено пріоритети.

  А на зустрічі голови облдержадміністрації Олега Гаваші з заступником міністра охорони здоров’я України Василем Лазоришинцем, на якій було обговорено питання медичної галузі краю, що потребують вирішення на державному рівні, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
  Маленьким пациентам Закарпатской областной детской больницы в Мукачеве помогает Райффайзен Банк Аваль
  Закарпаття полишає медичний персонал. Заради європейських заробітків!..
  Медичні заклади Закарпаття поповнилися санітарним транспортом та новим обладнанням
  Всеукраїнський майстер-клас для кардіологів пройшов пройшов на закарпатській Свалявщині

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору