ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Дар закарпатських митників обласній бібліотеці

  10 декабря 2019 вторник
  Аватар пользователя uzhgorod

  Начальник Карпатської регіональної митниці Олександр Савенко за рішенням міжвідомчої комісії передав культурні цінності, вилучені на митному посту “Ужгород”, обласній універсальній бібліотеці м.Ужгорода, повідомила “UA-Reporter.com” головний інспектор по зв’язках із громадськістю Карпатської регіональної митниці Вікторія Сенгетовська. Відтак журналісти мали змогу оцінити картини, які відтепер прикрашатимуть читальний зал бібліотеки, а саме: художника О.Артима “Дві балерини” та 3 картини невідомого автора — “Міська площа”, “Церква”, “Над рікою” та ін. …Ще на початку червня 2004 року через митний пост “Ужгород” громадянин України намагався вивести за кордон (у Словаччину) художні картини без належних документів. Відтак, за порушення митних правил ужгородські митники їх вилучили Ці картини являються творами сучасного мистецтва і мають повний художній інтерес.

  Крім картин, обласна універсальна бібліотека поповнилася ще й старовинними книгами. Один словак намагався перевести з України 2 старовинні книги без належних документів. Одна книга на угорській мові відомого автора Жоржа Оне “Графиня Кроа-Мот”, видана у Будапешті у видавництві Сінгер і Вольфнер ще у 1886 році. Друга – теж на угорській мові із серії “Блискуча скарбниця романів” автора Ріхарда Вошша “Свята ненависть”, видана у видавництві братів Леграді у 1929 році. До речі, цей роман розповідає про долю молодого англійського вченого та історичні події на Цейлоні. В кінці книги подається документальний матеріал про Цейлон із історичними фотознімками.

  А от наш земляк, закарпатець, намагався вивести книгу-конвалют, яка складається з 4-х книг, видана у 1897-1898 роках. За даними проведеної експертизи, цей чотиритомник є предметом старовини і представляє букіністичний інтерес.

  Інший громадянин України намагався нелегально перевести книгу “10 років Національного банку Чехословаччини”, видану в 1937 році. Ця книга є досить рідким ювілейним виданням і вивезенню за кордон не підлягає.

  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору

  Похожие новости