ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Іван Різак: „Незважаючи на безпрецедентні провокації з боку опозиції, в Закарпатті панує законність і спокій”

  22 июня 2024 суббота
  85 переглядів

  За час, що минув після другого туру президентських виборів, Закарпаття уже декілька разів опинялось в епіцентрі сумнівних сенсацій, резонансних чуток і скандальних повідомлень ЗМІ. У цьому переліку і так званий „ужгородський Беслан”, і чутки про спроби самогубства керівництва області, і звинувачення в сепаратизмі, і багато інших аж надто неймовірних та неприємних речей. Звісно, у такій ситуації ми не могли не поцікавитися думкою з цього приводу діючого голови Закарпатської облдержадміністрації Івана Різака. Ось його коментар останніх подій.

  Голова Закарпатської ОДА Іван Різак
  Голова Закарпатської ОДА Іван Різак

  „Як це не прикро, але дійсно, останнім часом спостерігаються уже не просто випадкові спроби, а ціла система спотвореного й неправдивого висвітлення ситуації в Закарпатті. Виникає враження, що за мету поставлено зобразити область як повністю некеровану й неконтрольовану, де панує безвладдя, економічний хаос, політична анархія, сепаратизм і розгул криміналітету. І, на жаль, загальний стан невизначеності та глибокої політичної кризи в країні є дуже сприятливим, аби знаходились люди, котрі в це вірять.

  Можу впевнено й відповідально заявити, що все це – неправда. Не було в області ніяких спроб чи замахів на повторення трагічних бесланських подій. Немає ніякого розгулу криміналітету, політичних потрясінь і некерованих соціально-економічних процесів. Щодо брудних чуток про якісь спроби самогубства чи втечі за кордон керівництва області, то тут взагалі коментувати нічого, бо це настільки відверта провокація опозиційних сил, яка взагалі виходить за рамки людської моралі.

  Насправді ж, і я в цьому абсолютно переконаний, закарпатці, як під час виборчої кампанії, так і в умовах нинішньої політичної кризи, продемонстрували для всієї держави зразок життєвої мудрості, громадянської свідомості, витримки, толерантності й законослухняності. З повною відповідальністю заявляю, що ні з боку „Нашої України” і В.Ющенка, ні з боку В.Януковича, ні тим більше зі сторони міжнародних спостерігачів до Закарпаття немає і не може бути жодних претензій щодо ходу голосування і об’єктивності результатів президентських виборів. Іншими словами, в області відсутня головна політична складова нинішньої суспільної кризи – підозра у фальсифікації виборів.

  Так само немає нині в Закарпатті соціальних передумов для масових акцій невдоволення та громадської непокори населення. Як і під час виборів, так і зараз, в області нормально працюють усі сфери життєзабезпечення регіону, прибутково працює економіка, своєчасно виплачуються зарплати і пенсії, нормально виконується бюджет. Закарпаття – один з дуже небагатьох регіонів, де обласна і абсолютна більшість місцевих рад не пішли на прийняття необдуманих, поспішних та незаконних рішень щодо політичної ситуації чи територіальної відособленості, де вся еліта і вся громадськість рішуче відкинули навіть натяки на якусь автономію чи сепаратизм.

  Звісно все це, а також значний позитив, який вдалося досягти у розвитку області за два останні роки з допомогою Президента України Л.Д.Кучми, Прем’єр-міністра В.Ф.Янкуковича, Глави Адміністрації Президента України і лідера СДПУ(О) В.В.Медведчука, мабуть дуже не до вподоби представникам опозиції, котрі у свою чергу, не можуть похвалитися хоча б якимись добрими справами в інтересах Закарпаття. Це перший суттєвий момент. Наступний момент криється в тому, що нинішня закарпатська опозиція не користується тією підтримкою в населення краю, на яку вона розраховує. Це дуже переконливо показали президентські вибори. І навіть той невеликий відрив від свого конкурента, який отримав на Закарпатті Ющенко – аж ніяк не заслуга місцевих опозиціонерів.

  А всі нинішні провокації та неправдиві звинувачення обласної влади у „зв’язках з криміналітетом” мають одну єдину причину, про яку добре знають усі жителі краю і навіть загальнодержавні лідери „Нашої України” – закарпатська опозиція і її нинішні лідери самі, разом зі своїм бізнесом вийшли з кримінального середовища, заробили свої мільйони доларів переважно незаконним шляхом, і нікуди від цього не можуть подітись. Тому хто б не здобув у майбутньому владу в державі, саме ця обставина завжди буде головною проблемою і дестабілізуючим фактором суспільного життя в регіоні.

  Користуючись нагодою, хочу звернутись до журналістів загальнодержавних та місцевих ЗМІ з проханням не втрачати навіть у нинішній непростій ситуації почуття відповідальності та професійної етики, а також, висвітлюючи ті чи інші події в Закарпатті, користуватись перевіреною інформацією, а не чутками і домислами. Адже незважаючи на безпрецедентні провокації з боку опозиції, в області панує порядок, законність і спокій. І можу запевнити, що в діючого керівництва облдержадміністрації є достатньо волі та законних засобів, а в закарпатців – життєвої мудрості, аби так було і надалі."

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору