ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

ОДА офіційно підбили підсумки соціально-економічного розвитку області за 9 місяців

    26 апреля 2024 пятница
    88 переглядів

    Аналіз засвідчив збереження високої динаміки розвитку, досягнутої у минулому та на початку цього року, як в економічній, так і в соціальній сферах. Це, в свою чергу, дає підстави для позитивних прогнозів щодо збере-ження такої ж динаміки до кінця поточного року та створює всі передумови для успішного виконання завдань, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку області на 2004 рік.

    За січень-вереснь року обсяги виробництва промислової продукції зросли на 32,4 відсотка. Як повідомила виконуюча обов’язки заступника голови ОДА, начальник управління промисло-вості Лариса Ричик, збільшення обсягів виробництва досягнуто в 16 із 18 адміністративно-територіальних одиниць області. До того ж у дев’яти регіонах темпи росту були вищими минулорічних. Зростання спостерігається і в більшості галузей промисловості. Так, у добувній промисловості обсяги виробництва зросли наполовину, а в обробній – на третину. Зросла у півтора раза і фінансова прибутковість промисловості, склавши 52,5 мільйона гривень. Питома вага збиткових підприємств зменшилась з 21 до 7,3 відсотка.

    За 9 місяців поточного року будівельними організаціями області виконано підрядних робіт на суму 266 мільйонів гривень, що становить 70% річної суми укладених контрактів і на 75% перевищує обсяги минулого року.

    Транспортними організаціями області на 23% збільшено обся-ги вантажних перевезень. Обсяги пасажирських перевезень зросли на всіх видах транспорту, за винятком залізничного.

    У аграрному секторі обсяг валової продукції зріс на 10 відсотків. Збільшено виробництво тваринницької продукції – м’яса, молока та яєць. Збережено приріст поголів’я великої рогатої худоби, корів, свиней, овець та кіз, птиці.

    Що стосується зовнішньоторговельного обороту, то він збіль-шився на 55 відсотків і склав 769 мільйонів доларів. Обсяги експортних та імпортних операцій зросли майже в півтора раза. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі області склало 23 мільйони доларів. Надходження прямих іноземних інвестицій очікується на рівні 48 мільйонів доларів, що на 14 відсотків більше минулорічних результатів.

    Є зрушення в сфері малого бізнесу, використанні мінерально-сировинної бази, лісокористуванні. Загалом закарпатська економіка продовжує працювати з наростаючими прибутками. Фінансовий результат діяльності підприємств області за 9 місяців склав 97 мільйонів гривень прибутків, що більш як у півтора рази більше минулорічного показника. Скоротилась питома вага збиткових підприємств з 20 до 4 відсотків, або у 5 разів. Якщо на початку року збиткових підприємств було 201, то у вересні лише 44. З прибутками спрацювали усі основні галузі економіки та всі без винятку адміністративні одиниці області. Зрозуміло, що все це позитивно позначилося на наповненні бюджету. За інформацією заступника голови ОДА, начальника головного фінансового управління Тетяни Шаповалової, впродовж січня-вересня до дохідної частини Держав-ного та місцевого бюджетів надійшло 773 мільйони гривень. Це на чверть перевищило минулорічний показник. Борг з податкових зобов’язань зменшився на 14 мільйонів і станом на 1 жовтня склав 22 мільйони гривень.

    У соціальній сфері – також низка зрушень на краще. Зросла середня заробітна плата. У серпні вона становила 493 гривні. Заборгованість із зарплатні зменшилася у 6 разів і станом на 1 вересня становила 435 тисяч гривень. 22 тисячі 827 закарпатців отримали за цей період роботу.

    Разом з тим, підсумки дев’яти міясців показали і низку проблемних моментів. Серед них і те, що робота частини підприємств і надалі залишається нестабільною та неритмічною. Найбільше таких – у містах Ужгород та Мукачево. Низькими є темпи освоєння коштів по субвенціях з Державного бюджету. У шести адміністративно-територіальних одиницях допущено скоро-чення обсягів роздрібного товарообороту. Найбільший спад спосте-рігається у Великоберезнянському, Тячівському та Перечинському районах. Питома вага збиткових підприємств найвища в Хусті, Міжгірському і тому ж Тячівському районах. Заробітна плата залишається низькою в Іршавському, Свалявському районах та місті Берегові. До того ж на Іршавщині її рівень не досягає прожиткового мінімуму на 2,5 відсотка. Відстають від планових завдань по створенню робочих місць міста Хуст, Мукачево, Великоберезнян-щина та Рахівщина. У чому причина таких упущень, місцеві керівники пояснювали голові ОДА. Доповідали також начальники основних управлінь. Так, Пенсійному фонду області доручено що-денно відслідковувати ситуацію з виплатою пенсії в краї. Її пенсіо-нери мають отримувати вчасно, як того і вимагає глава уряду. Кошти для цього є. У роботі управління праці та соціального захисту населення вирішення проблемних питань ветеранів повинно перебувати на особливому контролі.

    Переконаний Іван Різак і в тому, що незадіяних резервів в кожному районі, кожній галузі ще достатньо. Тим більше зараз вирішувати просто поточні проблеми замало. Впродовж десяти днів за особистої участі голови облдержадмінстрації відбудуться зустрічі з активом на місцях, в ході яких глибоко аналізуватиметься ситуація в кожній галузі, кожній адміністративно-територіальній одиниці. Робитимуться відповідні висновки, основна увага звертатиметься на невирішені проблеми. На завершення Іван Різак підкреслив: за дев’ять місяців зроблено чимало позитивного. Таким і є загальний підсумок. Проте це не має заколисувати, є ще багато недоліків, над виправленнями яких слід працювати. Сприяння у вирішенні набо-лілих проблем регіону з боку Президента України та Прем’єр-міністра є.

    Прес-слуєба ОДА

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору