ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

СЕЗ "Закарпаття" ліквідовувати не варто!

    06 мая 2024 понедельник
    18 переглядів

    В Ужгородському прес-клубі реформ відбулося чергове засідання, у центрі уваги учасників якого перебувала інвестиційна політика в Закарпатській області. Про здобутки останніх років журналістам розповідав екс-начальник Головного управління зовнішніх зносин та інвестиційної політики Закарпатської ОДА Володимир Панов.На його переконання, нові керівники повинні не відкидати напрацювання попередників, а активно примножувати здобутки, зокрема, у інвестиційній політиці. Адже 3 останні роки роботи команди управління зовнішніх зносин та інвестиційної політики відзначені експертами багатьох країн світу як найкращий в Україні підхід до співпраці з інвестором. А Закон „Про спеціальну економічну зону „Закарпаття” дав нашому краю, який до нього був дотаційною депресивною територією, ряд значних переваг: тепер в області працюють всесвітньо відомі виробники, залучено чималі суми інвестицій, створено понад 20000 робочих місць. Закарпаттю цей закон життєво необхідний і Володимир Панов сподівається, що нова місцева влада зможе на державному рівні відстояти право закону на існування. Інакше Закарпаття втратить темпи економічного розвитку та позбудеться потенційних інвесторів.

    „За оцінкою аналітичного центру Інституту Реформ Закарпаття посідає перше місце за динамічним рейтингом інвестиційної активності, --підкреслив колишній керівник управління.—Насамперед, прямі іноземні інвестиції — економічна домінанта для всіх розвинених країн. Цими показниками ніхто не може спекулювати, оскільки існують усталені стандарти фіксації показників. Так, у 1994-2000 роках Закарпаття у середньому залучало по $ 14 млн. щорічно. У 2002 році ця цифра склала $ 30,1 млн., у 2003-му - 52,8 $ млн. та $ 62,7 млн. минулого року. Закарпаття посіло 10-те місце у країні за загальними обсягами прямих інвестицій і 6-те місце у розрахунку цих коштів на душу населення. На кожного українця припадає інвестованих 176 доларів, а на кожного закарпатця — 195 доларів.”.

    За словами Володимира Панова, чи не найбільшим здобутком управління стало залучення на терени Закарпаття лідерів світового виробництва, як то фірми „Шкода”, „Ауді”, „Фольксваґен”, „Леоні”, „ІКЕА”, „Філіпс”, „Джебілл”, „Флекстронікс”, „Ядзакі”, „Делфі”, „Гроклін”, „Хенкель” та інших. Такими партнерами не може пишатися жодна інша область України. А імениті фірми сприяють довірі до краю інших потенційних інвесторів.

    У Закарпатті зовнішньоторговельний оборот, що слугує показником ефективності економіки, у 2003 році збільшився у порівнянні з 2002 роком більше, ніж на 50%. А у 2004 році зріс, у порівнянні з попереднім роком, ще на 41,5% і становив 1102,6 мільйонів доларів США. У 2004 році підприємствами пільгових режимів інвестиційної діяльності нараховано податків і обов’язкових платежів у сумі 143,3 мільйонів гривень, у тому числі податку на прибуток — у сумі 16,6 мільйонів гривень. „Нам вдалося створити унікальне управління зовнішніх зносин та інвестиційної політики, якого не було у жодній іншій облдержадміністрації України. Колектив до своєї роботи підходив творчо і відповідально. Ми підготували та видали ряд посібників, відзняли фільм, опублікували книгу інвестиційних пропозицій, створили сайт. Було проведено більше 300 дипломатичних зустрічей з іноземними бізнесменами, представниками посольств та місій. Усе це посприяло створенню позитивного іміджу Закарпаття та привабленню інвесторів. Це позитивний досвід успішної роботи і його варто примножувати”, — підсумував Володимир Панов.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору