ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатське село запрошує мандрівників

    26 апреля 2024 пятница
    29 переглядів

    За останні роки популярність сільського зеленого туризму значно зросла не лише в Україні, а й у Європі. На Закарпатті сільський зелений туризм розпочав своє існування давно, однак найбільшої популярності набув за останні 3-5 років.

    Власники сільських садиб почали об’єднуватись в асоціації, створювати комунальні підприємства та центри розвитку сільського туризму, що дало можливість більш активно, зі знанням справи, розвивати сільський туризм, залучаючи нових його представників, а також спільними зусиллями пропагувати свій туристичний продукт, створювати нові послуги та атракції для відпочиваючих.

    Проведений цьогорічний моніторинг визначив, що сьогодні на Закарпатті нараховується близько 400 сільських садиб, приблизно 200 з яких активно приймають туристів, рекламуючи себе на виставках, у пресі, буклетах.

    З метою навчання сучасним методам залучення та обслуговування туристів, обміну досвідом та вирішення проблемних питань, 22-27 серпня в Ужгороді з власниками сільських садиб було проведено семінар. Основною його темою стало «Навчання господарів сільських садиб основам гостинності та правилам обслуговування туристів у приватних сільських господарствах Закарпаття». Семінар було організовано і проведено Закарпатським обласним центром розвитку сільського туризму за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії та швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті. В семінарі взяли участь 30 підприємців, які надають послуги сільського туризму з різних куточків Закарпаття: з Рахівського, Хустського, Воловецького, Міжгірського, Берегівського, Великоберезнянського та Ужгородського районів.

    На цей захід було залучено провідних науковців та практиків зі сфери надання послуг з сільського туризму. Відкрив семінар голова Всеукраїнської спілки розвитку сільського туризму Володимир Васильєв. Він також ознайомив учасників семінару зі станом та перспективами розвитку сільського зеленого туризму в Україні.

    Голова Івано-Франківського осередку Всеукраїнської Спілки розвитку сільського туризму Павло Горішевський та голова Львівського осередку Спілки Юрій Зінко поділилися чималим досвідом роботи у сфері надання послуг з сільського туризму у представлених ними областях.

    Великий інтерес і зацікавленість серед учасників семінару викликало проведення практичного заняття на базі сільської садиби «Вишнева 16», що знаходиться в с. Сторожниця Ужгородського району, та яке провів Голова Закарпатського обласного центру розвитку сільського туризму Валерій Шевченко.

    Керівник Громадського молодіжного об’єднання «Екосфера» пані Оксана Станкевич розповіла учасникам про охорону навколишнього середовища. Корисними стали лекції, прочитані п. Борисенко Л.І. «Про стандарти послуг розміщення та харчування у приватному секторі», а також п. Бережанським М.М. про фінансову підтримку приватних сільських господарств.

    Учасники семінару виявили бажання пройти добровільну сертифікацію по програмі «Зелена садиба» після лекції, проведеної п. Володимиром Триліс – голови комісії по сертифікації при Всеукраїнській Спілці розвитку сільського зеленого туризму.

    Цікавою виявилася зустріч з членом правління Польської федерації сільського туризму п. Романом Лапіяк, який поділився з присутніми своїм дев’ятирічним досвідом роботи.

    З вітальним словом на семінарі виступив і начальник обласного управління по туризму Закарпатської ОДА п. Олександр Марченко. Він, зокрема, подякував присутнім за плідну працю у напрямку розвитку сільського зеленого туризму і побажав подальших успіхів в якісному покращенні обслуговування туристів.

    Також обговорювалися питання участі представників сільського зеленого туризму у виставці-ярмарку «Турєвроцентр – Закарпаття 2005», яка відбудеться в Ужгороді 15-16 вересня ц.р. Більшість учасників семінару виявила бажання представити свій турпродукт на виставці.

    Слід зауважити, що проведення семінару на такому рівні відбулося у нашому краї вперше, а тому всі учасники семінару висловили надію, що проведення таких навчальних заходів слід робити регулярніше: до них буде долучатися все більша і більша кількість селян, що бажають працювати у галузі сільського зеленого туризму, які зроблять наш край ще більш привабливішим для туристів.



    Голова правління Закарпатського обласного центру розвитку сільського туризму В.Шевченко

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору