ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Україна і Словаччина продовжать співпрацю з охорони якості прикордонних водотоків Закарпаття

    19 мая 2024 воскресенье
    43 переглядів

    18-19 червня 2007 року в Земплінській Шіраві - Клокочов (Словацька республіка) відбулося засідання робочої групи з охорони якості прикордонних водотоків Словацько-української комісії прикордонних вод.Зустріч була проведена на виконання Угоди між Урядом Словацької республіки та Урядом України з питань водного господарства на прикордонних водах, підписаної в Братиславі 14 червня 1994 року, завіреної ХІІ засіданням Словацько-Української комісії по прикордонних водах 27-30 листопада 2006 року в Татранській Штрбі, та на основі попередніх домовленостей.

    Переговори робочої групи пройшли під головуванням керівника української частини робочої групи з охорони якості вод, начальника державної екологічної інспекції в Закарпатській області Михайла Садохи та керівника словацької частини робочої групи по охороні якості вод, головного державного радника Міністерства охорони навколишнього середовища Словацької республіки Анни Гаалової.

    Були розглянуті питання виконання плану робіт за 2006 рік, співставлення та оцін-ки якості води згідно результатів дослідження проб води в прикордонних створах рік Уж, Латориця, Тиса, Ублянка і Улічка та аварійних забруднень в 2006 році.

    Робоча група констатувала, що завдання щодо контролю якості прикордонних водотоків в 2006 р. здійснювалися обома сторонами згідно затвердженого плану робіт та у визначені терміни.

    Оцінка якості прикордонних вод була здійснена згідно засад прийнятих на засіданні робочої групи з охорони якості прикордонних вод між Словацькою республікою та Україною, що проходило 11 – 13 червня 2001 р. в м. Кошиці (Словацька республіка).

    Було проведено порівняння якості вод в прикордонних водотоках за період 2004-2005 та 2005-2006 роки за отриманими результатами. Результати порівняння на-ступні:

    Уж — погіршення якості води з ІІ на ІІІ клас спостерігається в групі загальних пока-зників органічних речовин. Вміст загального заліза та ортофосфатів збільшився та призвів до погіршення якості на один клас. Вміст азоту амонійного, БСК5, фенолів, хлорофілуа збільшився та призвів до погіршення якості води на один клас .

    Латориця - за загальними показниками класифікації якість води залишилася не змінною. Якість води покращилася на один клас по показниках – розчинений кисень, нерозчинені речовини, мідь. Погіршення якості води на один клас спостерігаємо по азоту амонійному, ортофосфатів та хлорофілуа.

    Тиса – покращення на один клас фіксується в групі фізико-хімічних та біологічних показників. Покращилися на один клас показники нерозчинних речовин, число колі форм та на два класи – хлорофіла. Погіршилося насичення киснем та вміст марганцю на один клас.

    Улічка - погіршення якості спостерігається на один клас по органічних речовинах, насиченому кисню, нерозчинних речовинах та БСК5.

    Ублянка - покращення на один клас якості спостерігається по органічних показ-никах. Погіршення на два класи якості – по розчиненому кисню, а покращення на один клас спостерігається по нерозчинних речовинах, біхроматній окислюваності та БСК5.

    Причиною погіршення якості поверхневих водойм може бути незадовільна робота існуючих каналізаційних очисних споруд та скидання неочищених побутових стоків сільських населених пунктів в річки та потоки.

    Обидві сторони констатували, що протягом 2006 року не було зафіксовано аварійних забруднень прикордонних вод між Україною та Словацькою республікою.

    На зустрічі була затверджена програма співпраці на друге півріччя 2007 ріку, з врахуванням програми визначення якості води та майбутнього плану на 2008 рік, роз-роблені текстові пропозиції до протоколу на ХІІІ засідання Словацько-Української комісії з питань прикордонних вод.

    Окремим пунктом порядку денного було винесено питання щодо структурних змін органів Мінприроди України. Українська сторона поінформувала словацьку сторону, що у відповідності до Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області реорганізоване шляхом виділення з його складу державної екологічної інспекції в Закарпатській області як спеціального підрозділу Мінприроди. Згідно Положення державна екологічна інспекція в Закарпатській області здійснює державний контроль за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональним використанням, відтворенням та охороною природних ресурсів, в тому числі водних ресурсів, контроль за забрудненням навколишнього природного середовища внаслідок викидів та скидів шляхом проведення інструментально-лабораторних вимірювань показників складу та властивостей забруднюючих речовин та бере участь у здійсненні міжнародного співробітництва з питань, віднесених до її повноважень. Сторонами було запропоновано укласти Угоду про продовження двохстороннього українсько-словацького співробітництва в рамках робочої групи з питань охорони якості при-кордонних вод Словацько-української комісії з охорони якості прикордонних вод та внесення відповідних змін до Угоди між Урядом України і Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (м. Братислава 15 червня 1994 року).

    Експерти обох сторін запропонували даний протокол на затвердження ХІІІ засідання Словацько-української комісії з питань прикордонних вод, повідомили в Державній екологічній інспекції в Закарпатській області.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору