ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті завершують розробку мережі піших маршрутів для туристів

    26 апреля 2024 пятница
    48 переглядів

    "Закарпатський туристичний шлях" — таку назву має мережа пішохідних маршрутів загальною протяжністю 380 кілометрів, яку закінчують розробляти в Закарпатській області.
    Головна нитка охоплює більшу частину гірської території області зі сходу на захід, і це, по суті, перший в Україні промаркірований на європейському рівні маршрут. Мандрівників будуть очікувати не тільки притулки і стоянки з найнеобхіднішим, а й десятки сільських садиб зеленого туризму.

    На поляні побіля водоспаду Шипот.
    На поляні побіля водоспаду Шипот.

    Мешканка села Луг Рахівсього району, хімік за професією, Ганна Слюсарчук після закриття підприємства залишилась безробітною. Як на зло, тоді ще й занедужала матір. Якось виборсатися вирішила, запрошуючи в свій дім туристів. Уже п’ять років Г. Слюсарчук у сфері агротуризму і в сертифікованій садибі одна прийняла 500 відпочиваючих з України, Росії, низки західноєвропейських країн. На влаштованому швейцарцями в Ужгороді семінарі для закарпатських організаторів зеленого туризму пані Ганна ділилася набутим досвідом. Про неї довідуються через Інтернет, а найліпша інформація від тих, хто побував у неї, передається, як мовиться, з уст в уста. Іноземців цілком влаштовує екологічно чистий будинок Слюсарчук з дерева, в ньому відсутні пластик чи деревно-стружкові плити з хімічними компонентами. Обігрівають приміщення печі на дровах, вода – артезіанська. Готує господиня страви гуцульської кухні. “На ура” йдуть токан з бринзою і запечена на ватрі картопля зі шкварками. Частину продуктів, особливо молочних, пані Ганна купує в сусідів. У ці дні в розпалі грибний сезон (такого рясного урожаю давно не було), тому відпочиваючі, пересвідчившись у відсутності найменшої радіоактивності, просять готувати дари лісу і на перше, і на друге. І самі в супроводі “битих” місцевих шукачів вирушають на “тихе полювання”. Зрозуміло, провідники вже навчилися по-західному чітко називати платню за такі послуги.

    Сьогодні у Всеукраїнській спілці розвитку сільського зеленого туризму перебувають тисячі приватних підприємців, пише Богдан Барбіл у "Високому Замку". Найбільше їх в Івано-Франківській, Закарпатській та Львівській областях. Оскільки досі Верховна Рада тільки в першому читанні прийняла законопроект про сільський зелений туризм, то багато людей, побоюючись податкового тиску, не реєструються, приймаючи клієнтів нелегально.

    Приватний підприємець Юрій Бедринець зі села Пилипець Міжгірського району третій рік в екотуризмі. Щомісячний патент вартістю 120 гривень купує тільки на пік сезону - лижний і ягідно-грибний. У великому особняку і прибудові щоденно приймає по 15-20 чоловік. Разом з дружиною і двома доньками створили приїжджим чудовий затишок. Ночівля й харчування обходяться в 50 гривень за добу. В своєму селі та його околицях є чим здивувати Бедринцю мандрівників: старовинна дерев’яна церква, найбільший в Українських Карпатах водоспад Шипот. А нинішнього літа й осені в цих місцях під полониною Боржавою почали масово збиратися любителі екстремальних видів спорту зі всієї України. Літають на паропланах, мотодельтапланах, їздять горами на велосипедах.

    Влада Закарпаття в цьому році виділила на розвиток зеленого туризму 30 тисяч гривень. Правда, вона теж не відає, скільки ґазд і ґаздинь надають туристичні послуги. Управління з туризму і санаторіїв облдержадміністрації, провівши власний моніторинг, налічило майже 400 садиб, в яких обслуговують подорожувальників, а матеріали поки зібрані на 170. Ті, хто вже міцно стоїть на ногах, показали свої досягнення на проведеному цими днями в Ужгороді ярмарку “Турєвроцентр-2005”. Його учасники надіслали до Верховної Ради листа з проханням і вимогою не тільки якнайшвидше прийняти закон про зелений сільський туризм, запропонувавши записати в ньому європейську норму: взагалі не стягувати податку з тих, хто приймає у себе до 8 туристів.

    І насамкінець: проект "Закарпатський туристичний шлях" здійснюється за допомогою Швейцарії.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору