ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Мовою цифр про пам’ятки культури Закарпаття

    07 мая 2024 вторник
    16 переглядів

    Унікальна скарбниця пам’яток народної архітектури Закарпаття формувалася, розвивалася і збагачувалась творчою думкою будівничих попередніх поколінь і коріннями своїми сягає у давньослов’янську і староукраїнську культурну основу.Формування світогляду людини нерозривно пов'язане з можливостями вільного доступу до надбань світової та національної культури.

    В області знаходяться 478 пам'яток археології, 504 - історії, 204 - містобудування та архітектури, 175 - ландшафтні, 86 - монументального мистецтва, 36 - садово-паркового мистецтва, 7 - науки і техніки. На ремонтно-реставраційні роботи протягом 2007 р. асигновано 800 тис. грн., з яких 620 тис. грн. - з місцевого бюджету.

    Хранителями історичного і культурного спадку нашого краю є 8. музеїв, серед яких: Закарпатський краєзнавчий музей, створений у 1945 р. на базі колекції Теодора Легоцького і земського музею м.Ужгород, який розташований в головному корпусі Ужгородського замку; Закарпатський музей народної архітектури і побуту, створений у 1 970 р. як перший в Україні музей під відкритим небом; Мукачівський історичний музей, що почав діяти як самостійний закладу 1991 p.; Xy-стський краєзнавчий музей; Свалявський районний історичний музей; Обласний художній музей ім. Й.Бокшая; Мукачівська міська картинна галерея. На початок 2008 р. у музеях області налічувалося 150,7 тис. експонатів основного та 13,4 тис. - науково-допоміжного фонду. Незважаючи на недостатнє фінансування, музеї знаходять можливість поповнювати свої фонди. Торік надійшли 1532 предмети основного фонду.

    Кожний сьомий експонат основного фонду потребує реставрації, але вдається щорічно провести в середньому близько 2,3% їхньої кількості. Персонал музеїв склав 206 осіб, з них 68 - наукові співробітники та екскурсоводи. У середньому за рік один музей працював 294 дні. Протягом року музеї відвідали 279,6 тис. осіб., 39,1 % з яких - школярі та студенти.

    Марина Вольф, спеціаліст 11 категорії - економіст відділу статистики соціальних послуг облстатуправління
    Закарпаття щороку втрачає одну дерев’яну церкву...

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Дуже цікавою пам"яткою є єзуїтський колегіум , його архітектор , призначення і ДРУГЕТИ , 1640р. Але потрібно шукати святу правду. Не зациклюватись на греко католиках Великий гріх наживатися на туристах , які ідуть до замків , не захоплюйтеся цим , бо розплата буде жорстока.