ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Почім кусень м’яса на Закарпатті?

    17 мая 2024 пятница
    31 переглядів

    З початку серпня подорожчали молоко, яйця та м’ясо. Експерти прогнозують підняття цін на ці продукти аж до 20 відсотків. Кому вигідне таке подорожчання і наскільки це б'є по гаманцю пересічного закарпатця, ми з'ясовували в посадовців та простих людей.

    ЩО ВИКЛИКАЛО КРИЗУ?



    Вибори вже зовсім скоро, тому традиційна боротьба уряду із підвищенням цін на основні продовольчі продукти в розпалі. Після виробників хліба в розряд злісних спекулянтів потрапили представники м'ясо-мо-лочної продукції. Кабінет Міністрів дозволив місцевим органам влади встановлювати на

    місцях рівень торгової надбавки на м'ясні та молочні продукти, а також визначати для виробників цієї продукції граничну рентабельність. Тобто, в принципі, досить лише волі й бажання чиновників, аби на українському продовольчому ринку все, крім овочів, фруктів і грибів, подешевшало протягом декількох днів. А всіх незгодних із такою методикою ціноутворення можна буде звинуватити в монопольних зловживаннях, спекуляції, порушенні конкурентного законодавства й т.ін., із наступним притягненням непокірних до адміністративної, а то й кримінальної відповідальності.

    Директор департаменту розвитку аграрно-

    го ринку Анатолій Розгон у коментарі газеті «Факти» каже, що сьогодні в Україні динаміка підвищення цін на м'ясо і молоко не відповідає динаміці подорожчання готової продукції вроздріб. У свою чергу виробники говорять про об'єктивні причини, що спонукали їх підняти ціни на продукцію: скромний урожай зернових, що призвів до подорожчання комбікормів у декілька разів, примусив виробників м'яса істотно підвищити ціни. За прогнозом аналітика однієї з консалтинго-

    вих компаній Марії Колесник, до кінця 2007 року сьогоднішні ціни на м'ясо-молочну продукцію можуть вирости ще на 20%.

    Криза у молочній галузі, яка виникла на початку 2006 року у зв'язку із забороною ввозу української тваринницької продукції на територію Росії. Одним із шляхів ефективного функціонування молочного скотарства експерти бачать у збільшенні поголів'я худоби, в першу чергу — за рахунок розвитку крупнотоварних ферм із сучасними технологіями утримання й вигодовування.

    Сьогодні в Україні спостерігається помітне скорочення виробництва молока. Цього року через сильну спеку сезон високих надоїв закінчується раніше, ніж звичайно. Прогнозують, що з причин скорочення пропозиції сировини, у вересні багатьом підприємствам доведеться припинити випуск сезонних товарів (сухого молока, масла). Тому переробникам доводиться поступово піднімати закупівельні ціни, щоб отримати необхідний обсяг сировини.



    НЕВТІШНІ ПРОГНОЗИ



    За даними аналітиків, Закарпаття — на четвертому місці в Україні після Дніпропетровська, Донецька та Житомира за рівнем підвищення цін. Марія Іванова, заступник начальника Державної інспекції з цін у Закарпатській області вважає, що основний етап подорожчання на Закарпатті уже пройшов і область виходить на середній рівень по Україні. Невелике підвищення цін вони купує переважна більшість закарпатців. Слід зазначити, що темпи зростання цін на тваринницьку продукцію та продукти її переробки залишаються на досить високому рівні.

    Поряд з тим, яйця курячі також подорожчали — з 3,63 до 4 грн. за десяток. Продавці на ринку зазначають, що на кожному яйцеві мають тільки по копійці і переконують, що до вересня ціна на яйця підніметься до 5-6 гривень за десяток. У всіх районах області ситуація схожа, хіба що ціни різняться кількома копійками. До прикладу, в Хусті ще можна знайти яйця по 37 копійок за штуку, кілограм сметани придбати за шість гривень.

    За даними моніторингу цін протягом відповідного періоду 2007 року на споживчому ринку продуктів харчування спостерігалося підвищення цін на: хліб та борошно вищого ґатунку, вермішель, крупи гречану і манну, рис, ковбаси варені першого ґатунку, молоко, сметану, олію, яловичину, яйця курячі та цибулю.

    Динаміка споживчих цін, з урахуванням незбалансованості попиту і пропозиції на окремих ділянках споживчого ринку, свідчить про вірогідність подальшого підвищення роздрібних цін на основні продовольчі товари.

    Подешевшення прогнозують тільки на овочі та фрукти, хоча у порівнянні з минулим роком цього періоду ціни на продукцію ланів та садів будуть удвічі — утричі більшими. Тож залишається запасатися м'ясо-молочними продуктами вже тепер, або переходити на вегетаріанську їжу.



    Діана СИЛАДІЙ, "Чиста політика"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору