ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття підготувалося до туристичного сезону

    18 мая 2024 суббота
    23 переглядів

    Більшість турбаз, будинків відпочинку та оздоровниць нашого краю добре підготувалася до літнього туристичного сезону, що триває у Карпатах орієнтовно з 25 квітня до жовтня, розповів кореспонденту УКРІНФОРМУ начальник управління з питань європейської інтеграції, туризму і курортів Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко.



    Усі такі заклади вже реалізували "літні" путівки. Переважна більшість об'єктів сертифікована, окремі їхні підрозділи перевірені відповідними службами - санепідемстанціями, пожежниками і т.д. Є всі необхідні дозволи, адже за новими ліцензійними умовами туроператори не мають права продавати турпродукти несертифікованих суб'єктів туристичної діяльності. Тому радив би гостям, перш ніж влаштуватися в санаторій чи на турбазу, поцікавитися, чи мають там ліценцію, сертифікат, чи здатні надавати послуги належної якості.

    Примітно, продовжує О. Марченко, що старт цьогорічного літнього сезону збігається з великим християнським святом - Великоднем, завдяки якому матимемо велику кількість вихідних. Звісно, цим неодмінно скористаються любителі відпочинку на природі, у горах. Одні приїдуть до нас, щоб помилуватися Долиною нарцисів, що якраз починає розквітати, інші -подихати свіжим повітрям, посмакувати мінеральними водами... А ті, хто потрапить у закарпатські села на Пасху, зможуть ознайомитися зі святковими народними звичаями й обрядами, покуштувати традиційні страви горян, почути великодні мелодії. На період Пасхальних свят виділені додаткові поїзди, які доставлятимуть туристів у Карпати з різних кінців України.



    Мережа санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів нашого краю - це близько 300 об'єктів, які здатні прийняти одночасно 21 тисячу гостей. До вже відомих "точок" долучаються нові - готелі "Унгварський" та "Дует-плюс" в Ужгороді, тут же завершується будівництво готелю "Прага", у Рахові почав функціонувати готель "Оленка". Розширюється "Камелот" неподалік обласного центру. Готуються прийняти гостей і туристично-рекреаційні комплекси "Дубки", "Богольвар" та "Водограй" в Ужгородському та Мукачівському районах, "Едельвейс" - на Великоберезнянщині.



    Чи не всі турбази, зауважує Олександр Марченко, підготували нові екскурсійні маршрути, освоїли додаткові послуги - пропонують сауни, басейни, тренувальні зали, спа-центри і т.д. Вже незабаром почнуться походи в гори, сплави туристів по Тисі на катамаранах... Маркуємо шість нових велосипедних маршрутів. Новинка сезону - Закарпатський туристичний винний шлях, який включає винні підвали та дегустаційні заклади, де можна насолодитися ароматними закарпатськими трунками. Цей шлях неодмінно приведе і до винного підвалу "Шардоне" в центрі Ужгорода, де запропонують шість іскристих виноградних напоїв, у т.ч. й легендарну "Троянду Закарпаття", а також покажуть фільм про місцеве виноробство, почастують стравами закарпатської кухні, запропонують сувенір на пам'ять...



    Якщо комусь не вистачить місця на турбазі чи в санаторії, а фешенебельний готель - не по кишені, Олександр Марченко радить таким скористатися можливостями зеленого /сільського/ туризму. На Закарпатті, каже він, вже цілими селами займаються обслуговуванням гостей, зокрема, жителів промислових центрів, які вириваються в гори на кілька днів, аби трохи відпочити від міської суєти, заспокоїти нервову систему, помилуватися карпатськими пейзажами, подихати свіжим гірським повітрям. Хороші житлові умови, доброзичливість господарів, здорова народна їжа, свіжі м'ясо-молочні продукти приваблюють у закарпатські села все нових туристів. На полонинах вони можуть побачити чимало рослин, які занесені у Червону книгу. Скажімо, ви купуєте цю рослину в аптеці, а в Карпатах побачите її буквально під ногами. Побувавши у наших грорах уперше, деякі гості захоплено видихають: "Жити хочеться!.."



    Але це не все із того, що закарпатські туроператори готують до цьогорічного літнього туристичного сезону. В Ужгородському районі, наприклад, передбачено провести фестиваль "Євро Карпати", на який плануємо запросити сільських голів, народних умільців, з якими збираємося обговорити питання поліпшення туристичного продукту, відродження традиційних ремесел і т.д. Тобто через відродження ремесел, сувенірної галузі - до відродження всього гірського краю. Проведемо й традиційну міжнародну виставку-ярмарок "Турєвроцентр-Закарпаття 2008".

    Цьогоріч очікуємо вищу активність туристів: не всі з них готові придбати шенгенські візи і поїхати на відпочинок за рубіж. Втім, у нас подекуди є вже не гірші умови. Закарпатський туристичний продукт цікавий своєрідним географічним розташуванням краю, сприятливими кліматичними умовами, наявністю історичної спадщини - старовинних замків, дерев'яних церков тощо, а також відродженням виноробства, садівництва, сироваріння, соковиробництва... Все це створює нашому краю неповторну ауру і приваблює все більше туристів.

    Разом з тим, сказав на завершення Олександр Марченко, хотілося б закликати гостей до обережності. Карпати - це не тільки чарівна природа, джерело здоров'я і відпочинку, але й фактор підвищеної небезпеки. Отож, вирушаючи в гори, не забудьте попередити рятувальників: повідомте їм про свій маршрут, вислухайте поради і рекомендації. Як кажуть, береженого і Бог береже...



    Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору